دبستان پژوهش محور جوانه ها-     سه سال شکوفایی آموزشی

مروری بر موفقیت های دبستان جوانه ها از آغاز تا امروز

 

مروری بر موفقیت های دبستان جوانه ها از آغاز تا امروز

دبستان جوانه ها تنها با گذشت سه سال از آغاز به کار، دستاوردهای علمی،ادبی و آموزشی زیادی را به همت معلمین توانا، کادر اجرایی دلسوز و البته دانش آموزانی کوشا و خانواده هایی فرهیخته به دست آورده. این موفقیت ها تا حدی است که امروز دبستان جوانه ها به عنوان یکی از مدارس پیشرو در امر آموزش، پرورش و پژوهش در سطح منطقه 5 تهران شناخته می شود. خط مشی دبستان جوانه ها همواره استفاده از مدرن ترین شیوه های آموزش بوده و از جمله می توان به رویکرد پژوهش در امر آموزش اشاره کرد، که مهمترین ثمره آن ایجاد علاقه به یادگیری در کودکان و پرورش و بروز خلاقیت آن هاست.
قبولی سالانه 35% از دانش آموزان دبستان جوانه ها در آزمون های ورودی به دبیرستان های تیزهوشان و ماندگار البرز یکی از نمودهای بیرونی در تحقق اهداف آموزشی دبستان جوانه ها می باشد. از دیگر دستاوردهای دبستان جوانه ها می توان به شرکت دانش آموزان در مسابقات ملی و دانش آموزی از جمله مسابقات دانش آموزی نادکاپ دانشگاه شریف (در شاخه های طراحی سه بعدی، بازی های خلاق و ماهر کوچولو) و جشنواره جابربن حیان اشاره کرد. از دیگر موفقیت های دانش آموزان می توان به کسب رتبه های منطقه ای، استانی و کشوری در مسابقات ساخت و پرواز گلایدر، نویسنده کوچک-اندیشمند فردا، المپیاد ریاضی و رقابت بین المللی ریاضیات کانگورو نیز اشاره کرد.
در پایان خاطر نشان می شویم در یکی از مهمترین مسابقات دانش آموزی که برآیندی از مهارت فنی، دانش، خلاقیت، اعتماد به نفس و کار گروهی است ( مسابقات رباتیک کشوری دوکوکاپ 2018 ) ، تیم دبستان جوانه ها با 17 صعود کننده به دور دوم رقابت ها و کسب 5 مدال به مقام نخست این دور از رقابت ها نائل آمد.
به امید توفیقات روزافزون برای دانش آموزان دبستان جوانه ها و تمامی دانش آموزان ایران زمین