اولیا گرامی خواهشمند است با توجه به شرایط موجود و نیاز به برنامه ریزی دقیق از طرف مدرسه برای برگزاری کلاس های سال تحصیلی جدید ، پرسشنامه ی زیر را با دقت تکمیل نمایید .

لطفاً قبل از تکمیل پرسشنامه ،  نکات زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

1-معیار ما در برنامه ریزی برای رعایت پروتکل های بهداشتی پاسخ های شما می باشد .

2- دقت نمایید با توجه به  این که  فقط تعداد محدود و مشخصی  می توانند در کلاس ها به صورت حضوری شرکت  کنند ، معیار ما برای نحوه ی شرکت دانش آموز در کلاس ها ، پاسخ های شما به این پرسشنامه است . به منظور رعایت نظم و برقراری  پروتکل های بهداشتی ، امکان تغییر در گزینه ی انتخابی  وجود ندارد.

به طور مثال اگر خانواده  « گزینه ی صرفاً  استفاده از آموزش مجازی »  را  انتخاب کند ، دانش آموز مجاز به شرکت در کلاس های حضوری نخواهد بود و تمام مقررات انضباطی از جمله حضور و غیاب و ... به صورت مجازی انجام خواهد شد  و یا اگر خانواده « گزینه ی آموزش حضوری » را انتخاب کرده باشد ، عدم حضور دانش آموز در کلاس به منزله ی غیبت تلقی شده و دانش آموز مجاز به شرکت در کلاس ها به صورت مجازی نخواهد بود.

3-آموزش های حضوری و مجازی به طور همزمان برگزار خواهد شد و دانش آموزان در کلاس و یا در منزل محتوای آموزشی یکسان را دریافت خواهند کرد .

به طور مثال اگر در پایه ی سوم روز شنبه زنگ اول در برنامه ، فارسی باشد ، دانش آموزان متقاضی آموزش مجازی از طریق اسکایپ در کلاس شرکت خواهند داشت و باید به طور فعال درخواست های معلم را پاسخگو باشند .

4-برنامه ریزی کلاس های حضوری با توجه به جمعیت متقاضی شرکت در کلاس ها انجام خواهد شد، کلاس های با متقاضی بیشتر از ظرفیت پروتکل بهداشتی ، در دو گروه در قالب روزهای زوج وفرد در کلاس ها شرکت خواهند کرد . در این کلاس ها آموزش در هر 6 روز جریان داشته و دانش آموزان در3 روزی که در مدرسه حضور ندارند ، از طریق اسکایپ در کلاس شرکت خواهند کرد. به منظور رعایت اعتدال ، گروهی که در ترم اول در روزهای زوج در کلاس ها حاضر می شوند در ترم دوم در روزهای فرد کلاس خواهند داشت و برعکس.
 و برای کلاس های با متقاضی کمتر یا برابر ظرفیت پروتکل های بهداشتی ، کلاس ها همه روزه از روزهای شنبه تا چهارشنبه برگزار خواهد شد.

5- همه دانش آموزان در گروه های درسی عضو خواهند شد و  تمامی فعالیت های آموزشی کلاس تا یک ماه در نرم افزار اسکایپ قابل دسترسی مجدد و دانلود ( در صورت استفاده از اینترنت پر سرعت ) هستند ، این مورد به ویژه برای دانش آموزانی که صرفا از آموزش مجـــازی استفاده می کنند با توجه به اختلالات احتــمالی اینترنت کارایی بیشتری خواهـد داشت . البته این مورد نباید باعث افــزایش غیبت دانــش آموزان  ( حضوری و مجازی ) گردد و غیبت ، فقط با ارائه ی گواهی پزشک مجاز می باشد . افزایش غیبت غیرمجاز دانش آموزان ، منجر به  کسر نمره شایستگی های عمومی و حذف آنها از گروه های اسکایپ خواهد شد.

6-با توجه به دغدغه های موجود برای هر خانواده ، دبستان جوانه ها کاملا به انتخاب شما احترام گذاشته و درهر دو شیوه ی آموزش  سعی در ارائه ی بهترین خدمات آموزشی  خواهیم داشت،  برای حصول این امر، نیاز به همکاری متقابل خانواده ها و تعهد و پایبندی به فرم های تکمیل شده داریم .

به عنوان مثال در صورتی که مدرسه در یک کلاس خاص، پس از تکمیل این فرم ها توسط خانواده ها،  برنامه ریزی برای حضور تعداد استانداردی دانش آموز در کلاس را انجام دهد  و برنامه کلاسی  را بر این اساس برای روزهای شنبه تا چهارشنبه تنظیم نماید ، به هیچ عنوان امکان افزایش جمعیت و تغییر در برنامه مقدور نمی باشد.

در شرایط برعکس نیز اگر بر حسب جمعیت متقاضی شرکت در کلاس های حضوری ، دانش آموزان در 2 گروه دسته بندی شده و آموزش به صورت زوج و فرد برنامه ریزی شود،  و سپس با تصمیم گیری ثانویه ی برخی از اولیا جهت استفاده از آموزش مجازی مواجه شویم در عمل آموزش آن کلاس در تمام طول هفته در جریان بوده و بازگشت به برنامه ریزی 5 روز در هفته غیر ممکن خواهد بود.

در کلاس هایی که آموزش ها به صورت زوج و فرد انجام خواهد شد هیچ دانش آموزی بیش از 2 بار ( آن هم با ارائه ی گواهی پزشک) مجاز به غیبت در روز پنج شنبه نخواهد بود.
لذا برای برقراری منظم  کلاس ها و فراهم آوردن شرایط مطلوب ، بیش از پیش به همکاری شما نیاز داریم .

مقررات شرکت در کلاس های حضوری:

1-تردد دانش آموزان می بایست صرفاً در ساعت های اعلام شده باشد و هیچ گونه ازدحامی در ورود و خروج دانش آموزان پذیرفتنی نیست .

2-رفت و آمد صرفاً توسط وسیله ی نقلیه ی شخصی و یا سرویس با حداکثر 3 دانش آموز انجام شود .

3-هنگام ورود دانش آموزان به طور روزانه « تب سنجی » انجام می شود، لذا اولیا می بایست از پذیرش دانش آموز توسط مدرسه اطمینان حاصل کرده و سپس  محل را ترک کنند .

در صورت بروز علائم از جمله تب بیش از 37/5 درجه، بی حالی و سرفه ، مدرسه از پذیرش دانش آموز معذور می باشد و دانش آموز می تواند از طریق فضای مجازی در کلاس ها شرکت نماید .

بهتر است اولیا گرامی ، قبل از خروج دانش آموز از منزل ،  بررسی های لازم را به عمل آورند.

4-دانش آموزان موظف به همراه داشتن وسایل بهداشتی مشخص شده از طرف مدرسه می باشند و استفاده از ماسک در تمام مدت حضور در مدرسه الزامی می باشد.

5- دانش آموزان  باید هر روز  تمامی وسایل و لوازم تحریر مورد نیاز را به همراه داشته باشند ، استفاده ی اشتراکی از وسایل به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.

6-در صورت قرار گرفتن دانش آموز در نزدیکی افراد مبتلا به ویروس کرونا و یا افراد دارای علائم خاص،  موضوع را سریعا به مدرسه اطلاع داده، و دانش آموز به مدت 14 روز در منزل مانده و صرفا از طریق فضای مجازی در کلاس شرکت نماید .

7-تمامی دانش آموزان که قصد شرکت در کلاس های حضوری را دارند باید حداکثر تا 99/7/10 نسبت به تزریق واکسن آنفولانزا اقدام نموده و گواهی آن را به مدرسه ارائه نمایند.

مقررات شرکت در کلاس های مجازی :

1-دانش آموزان باید راس ساعت در کلاس حاضر شوند و  درتمام مدت کلاس حضور فعال و مستمر داشته باشند .

2- فضای مجازی به منزله ی کلاس درس بوده و دانش آموزان باید با پوشش و ظاهر متعارف در کلاس حاضر شوند.

3-هرگونه فعالیت اعم از پرسش و ... مطابق کلاس باید با کسب اجازه از معلم صورت پذیرد .

4- درکلاس های مجازی نیز مانند کلاس های حضوری ، اولیا عزیز  مجاز به حضور ، مداخله و  مشارکت در کلاس نیستند.

5-دانش آموزان موظف به انجام و ارائه ی تکالیف در زمان مشخص شده توسط معلم می باشند.

6-تمامی دانش آموزان و اولیا فقط در زمان های مشخص شده توسط معلم مجاز به تماس و یا ارسال پیام برای معلم می باشند ، بدیهی است تماس ها و پیام های ارسال شده در خارج از این زمان پاسخ داده نمی شود.

 

لطفا قبل از تکمیل پرسشنامه زیر ، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 44006480 تماس گرفته و سپس پرسشنامه را تکمیل نمایید.